Popularita krále imaginace osmdesátých let - Heronu - znovu roste nejen v USA, ale i v celé Evropě. Jeho konzumace je dnes jednodušší, cena mnohem nižší než před několika lety a distribuční sítě mají dokonale propracovanou organizaci.
 
 
Billie Holidayová: Dlouhou dobu byla závislá na Heronu. Zemřela jako lidská troska. Keith Richards: Člen skupiny Rolling Stones překonal závislost na Heronu v roce 1977.
 
Charlie Parker: Jeden z těch, komu se nad Heronem nepodařilo zvítězit. Milesi Davisovi se to podařilo. Aerosmith: Na Heronu byli závislí zpěvák Steve Tyler a kytarista Joe Perry. Tyler tvrdí, že již devět let drogy nebere.
 
Eric Clapton: S Heronem skoncoval v roce 1974 a později se zbavil i závislosti na alkoholu. Chet Baker: Jeden ze symbolů "cool jazzu" padesátých let. Po léta byl závislý na Heronu.
 
Lou Reed: Zpěvák, který poznal odvrácenou stránku života. Z trpké zkušenosti se vyléčil. Sid a Nancy: Skutečné osobnosti hnutí punk. Nancy zemřela na předávkování v roce 1979.
 
Janis Joplin: V roce 1970 zemřela v jednom z hollyvoodských hotelů na předávkování Heronem. Iggy Pop: Byl závislý na Heronu začátkem šedesátých let. Je autorem punkové hymny Lust for Life.
 
Trainspotting: Film vypráví o osudu skotského mladíka závislého na Heronu.  
 
Stan Getz: Byl závislý na Heronu a dalších drogách po většinu svého života. Smashing Pumpkins: Jimmy Chamberlain: (vpravo) byl vyloučen ze skupiny pro závislost na Heronu. Klávesista Jonathan Melvolin zemřel na předávkování.
 
Kurt Cobain: Zpěvák skupiny Nirvana bojoval proti Heronu a v roce 1994 spáchal sebevraždu.